Købe LM2937ET-3.3/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 3.3V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | 4.75 V ~ 26 V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | - |
| Leverandør Device Package: | TO-220-3 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-3 |
| Andre navne: | *LM2937ET-3.3/NOPB LM2937ET33NOPB |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | LM2937ET-3.3/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.3V 500mA TO-220-3 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 3.3V 0.5A TO220-3 |
| Nuværende - Output: | 500mA |