Købe LM2990S-15 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | -15V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Down to -26V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.6V @ 1A |
| Leverandør Device Package: | DDPAK/TO-263-3 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Negative Fixed |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Producentens varenummer: | LM2990S-15 |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed Output -15V 1.8A DDPAK/TO-263-3 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO -15V 1.8A DDPAK |
| Nuværende - Output: | 1.8A |
| Nuværende - Grænse (Min): | - |
| Email: | [email protected] |