Købe LP2985IM5-2.9/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 2.9V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 16V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.28V @ 150mA |
| Leverandør Device Package: | SOT-23-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Original-Reel® |
| Pakke / tilfælde: | SC-74A, SOT-753 |
| Andre navne: | LP2985IM5-2.9/NOPBDKR |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | LP2985IM5-2.9/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.9V 150mA SOT-23-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT23-5 |
| Nuværende - Output: | 150mA |