Købe LP38511MR-ADJ/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 0.5 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | 2.25 V ~ 5.5 V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | - |
| Leverandør Device Package: | 8-SO PowerPad |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Adjustable |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Andre navne: | *LP38511MR-ADJ/NOPB LP38511MR-ADJ LP38511MR-ADJ-ND LP38511MRADJNOPB |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | LP38511MR-ADJ/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable Output 0.5 V ~ 3.3 V 800mA 8-SO PowerPad |
| Beskrivelse: | IC REG LDO ADJ 0.8A 8SOPWRPAD |
| Nuværende - Output: | 800mA |
| Nuværende - Grænse (Min): | - |
| Email: | [email protected] |