Købe LP3855ET-2.5/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 2.5V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 7V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.24V @ 1.5A |
| Leverandør Device Package: | TO-220-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-5 Formed Leads |
| Andre navne: | *LP3855ET-2.5/NOPB LP3855ET25NOPB |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | LP3855ET-2.5/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 1.5A TO-220-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 2.5V 1.5A TO220-5 |
| Nuværende - Output: | 1.5A |