Købe LP3881ET-1.5/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 1.5V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 5.5V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.075V @ 800mA |
| Leverandør Device Package: | TO-220-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-5 Formed Leads |
| Andre navne: | *LP3881ET-1.5 *LP3881ET-1.5/NOPB LP3881ET-1.5 LP3881ET-1.5-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | LP3881ET-1.5/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.5V 800mA TO-220-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 1.5V 0.8A TO220-5 |
| Nuværende - Output: | 800mA |