Købe LP5951MG-3.7/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 3.7V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 5.5V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | - |
| Leverandør Device Package: | SC-70-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | LP5951MG-3.7/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.7V 150mA SC-70-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 3.7V 0.15A SC70-5 |
| Nuværende - Output: | 150mA |