Købe LT3055IMSE#TRPBF med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 0.6 V ~ 40 V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | 2 V ~ 45 V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.35V @ 500mA |
| Leverandør Device Package: | 16-MSOP-EP |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Adjustable |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | LT3055IMSE#TRPBF |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable Output 0.6 V ~ 40 V 500mA 16-MSOP-EP |
| Beskrivelse: | IC REG LDO ADJ 0.5A 16MSOP |
| Nuværende - Output: | 500mA |
| Nuværende - Grænse (Min): | 520mA |
| Email: | [email protected] |