Købe LX1672-05CPW med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Supply (Vcc / Vdd): | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Topologi: | Buck |
| Synkron-ensretter: | Yes |
| Leverandør Device Package: | 28-TSSOP |
| Serie: | LoadSHARE™ |
| Serielle grænseflader: | - |
| Emballage: | - |
| Pakke / tilfælde: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Outputfaser: | 2 |
| Output Configuration: | Positive |
| Andre navne: | LX1672-05CPWR LX1672-05CPWR-ND |
| Driftstemperatur: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Antal udgange: | 3 |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 2 (1 Year) |
| Producentens varenummer: | LX1672-05CPW |
| Fungere: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Udvidet beskrivelse: | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 28-TSSOP |
| Duty Cycle (Max): | 75% |
| Beskrivelse: | IC REG CTRLR BUCK 28TSSOP |
| Kontrolfunktioner: | Current Limit, Soft Start |
| Ursynkronisering: | No |
| Email: | [email protected] |