Købe MAX6072AAUB25+T med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output (Min / Fast): | 1.25V, 2.5V |
|---|---|
| Spænding - Udgang (Max): | - |
| Spænding - Indgang: | 2.75 V ~ 5.5 V |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Temperaturkoefficient: | 6ppm/°C |
| Leverandør Device Package: | 10-uMAX |
| Serie: | - |
| Reference Type: | Series |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Fixed |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Støj - 10Hz til 10kHz: | 5µVrms, 6µVrms |
| Støj - 0,1 Hz til 10 Hz: | 3.6µVp-p, 4.8µVp-p |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | MAX6072AAUB25+T |
| Udvidet beskrivelse: | Series Voltage Reference IC ±0.05% 10mA 10-uMAX |
| Beskrivelse: | IC VREF SERIES 2.5V/1.25V UMAX |
| Nuværende - Forsyning: | 260µA, 320µA |
| Nuværende - Output: | 10mA |