Købe MMBT3906FA-7B med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 40V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 5mA, 50mA |
| Transistor Type: | PNP |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 435mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 3-XFDFN |
| Andre navne: | MMBT3906FA-7BDITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 16 Weeks |
| Producentens varenummer: | MMBT3906FA-7B |
| Frekvens - Overgang: | 300MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 40V 200mA 300MHz 435mW Surface Mount |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 40V 0.2A X2-DFN0806-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 10mA, 1V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 200mA |
| Email: | [email protected] |