Købe OARS1R003FLF med BYCHPS
Køb med garanti
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperaturkoefficient: | ±240ppm/°C |
| Leverandør Device Package: | Strip |
| Størrelse / Dimension: | 0.440" L x 0.125" W (11.18mm x 3.18mm) |
| Serie: | OARS |
| Modstand (ohm): | 0.003 |
| Power (Watts): | 2W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | Strip, C Bend |
| Andre navne: | 989-1001-2 OARS-1-R003FLF |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 160°C |
| Antal Afslutninger: | 2 |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | OARS1R003FLF |
| Højde - Siddende (Max): | 0.168" (4.27mm) |
| Funktioner: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety |
| Fejlrate: | - |
| Udvidet beskrivelse: | 0.003 Ohm ±1% 2W Chip Resistor Strip, C Bend Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety Metal Element |
| Beskrivelse: | RES SMD 0.003 OHM 1% 2W STRIP |