Købe PMV25ENEAR med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 2.5V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | TO-236AB (SOT23) |
| Serie: | Automotive, AEC-Q101 |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 24 mOhm @ 5.5A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 460mW (Ta), 6.94W (Tc) |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Andre navne: | 1727-2528-2 568-12967-2-ND 934068716215 PMV25ENEAR-ND |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 8 Weeks |
| Producentens varenummer: | PMV25ENEAR |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 597pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 18nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 30V 5.5A (Ta) 460mW (Ta), 6.94W (Tc) Surface Mount TO-236AB (SOT23) |
| Drevspænding (Maks. Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 30V |
| Beskrivelse: | MOSFET N-CH 30V TO-236AB |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 5.5A (Ta) |