Købe PMV42ENER med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 2V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | TO-236AB (SOT23) |
| Serie: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 36 mOhm @ 4.4A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 500mW (Ta), 5W (Tc) |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Andre navne: | 1727-2706-2 568-13225-2 568-13225-2-ND 934070016215 PMV42ENER-ND |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | PMV42ENER |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 281pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 9nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 30V 4.4A (Ta) 500mW (Ta), 5W (Tc) Surface Mount TO-236AB (SOT23) |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 30V |
| Beskrivelse: | MOSFET N-CH 30V TO-236AB |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 4.4A (Ta) |
| Email: | [email protected] |