Købe REG102NA-3/250G4 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 3V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 10V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.15V @ 250mA |
| Leverandør Device Package: | SOT-23-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | SC-74A, SOT-753 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | REG102NA-3/250G4 |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3V 250mA SOT-23-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-5 |
| Nuværende - Output: | 250mA |
| Nuværende - Grænse (Min): | 340mA |