Købe REG113EA-3/250 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 3V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 10V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.25V @ 400mA |
| Leverandør Device Package: | 8-VSSOP |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Andre navne: | REG113EA-3/250G4 REG113EA-3/250G4-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 2 (1 Year) |
| Producentens varenummer: | REG113EA-3/250 |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3V 400mA 8-VSSOP |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 3V 0.4A 8VSSOP |
| Nuværende - Output: | 400mA |
| Nuværende - Grænse (Min): | 425mA |
| Email: | [email protected] |