Købe SBR3040CTFP med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 550mV @ 15A |
|---|---|
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max): | 40V |
| Leverandør Device Package: | ITO-220AB |
| Fart: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Serie: | SBR® |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Andre navne: | SBR3040CTFP-ND SBR3040CTFPDI |
| Driftstemperatur - Junction: | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | SBR3040CTFP |
| Udvidet beskrivelse: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 40V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Diodetype: | Super Barrier |
| Diode Konfiguration: | 1 Pair Common Cathode |
| Beskrivelse: | DIODE ARRAY SBR 40V 15A ITO220AB |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 500µA @ 40V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode): | 15A |
| Email: | [email protected] |