Købe SK010VTP med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - På tilstand (Vtm) (Max): | 1.6V |
|---|---|
| Spænding - Off State: | 1000V |
| Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.5V |
| Leverandør Device Package: | TO-251 (V-Pak/I-Pak) |
| Serie: | - |
| SCR Type: | Standard Recovery |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 11 Weeks |
| Producentens varenummer: | SK010VTP |
| Udvidet beskrivelse: | SCR 1000V 10A Standard Recovery Through Hole TO-251 (V-Pak/I-Pak) |
| Beskrivelse: | SCR NON-SENS 1000V 10A TO-251 |
| Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max): | 10A |
| Nuværende - On State (Det (AV)) (Max): | 6.4A |
| Aktuel - Off State (Max): | 20µA |
| Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 83A, 100A |
| Nuværende - Hold (Ih) (Max): | 30mA |
| Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max): | 15mA |