Købe SMA4036 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 120V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1.5V @ 2mA, 1A |
| Transistor Type: | 6 NPN Darlington |
| Leverandør Device Package: | 15-SIP |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 4W |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | 15-SIP, Exposed Tab, Formed Leads |
| Andre navne: | SMA4036 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | SMA4036 |
| Frekvens - Overgang: | 50MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor Array 6 NPN Darlington 120V 2A 50MHz 4W Through Hole 15-SIP |
| Beskrivelse: | TRANS 6NPN DARL 120V 2A 15SIP |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 2000 @ 1A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 10µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 2A |
| Email: | [email protected] |