Købe SN74LV8154N med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Forsyning: | 2 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Timing: | - |
| Leverandør Device Package: | 20-PDIP |
| Serie: | 74LV |
| Nulstille: | - |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Andre navne: | 296-34067-5 SN74LV8154N-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal elementer: | 2 |
| Antal bit pr. Element: | 16 |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 7 Weeks |
| Producentens varenummer: | SN74LV8154N |
| Logik Type: | Binary Counter |
| Udvidet beskrivelse: | Counter IC Binary Counter Element 16 Bit Positive Edge 20-PDIP |
| Retning: | Up |
| Beskrivelse: | IC DUAL 16-BIT BIN CNTRS 20-DIP |
| Count Rate: | 25MHz |
| Email: | [email protected] |