Købe SRN8040TA-5R6M med BYCHPS
Køb med garanti
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Størrelse / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Afskærmning: | Unshielded |
| Serie: | SRN8040TA |
| Vurderinger: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 15 @ 1MHz |
| Emballage: | Original-Reel® |
| Pakke / tilfælde: | Nonstandard |
| Andre navne: | SRN8040TA-5R6MDKR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Materiale - Core: | Ferrite |
| Fabrikantens standard ledetid: | 18 Weeks |
| Producentens varenummer: | SRN8040TA-5R6M |
| selvinduktion: | 5.6µH |
| Højde - Siddende (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Frekvens - Test: | 1MHz |
| Frekvens - Selvresonans: | 33MHz |
| Udvidet beskrivelse: | 5.6µH Unshielded Wirewound Inductor 5.4A 22 mOhm Nonstandard |
| Beskrivelse: | FIXED IND 5.6UH 5.4A 22 MOHM SMD |
| DC-resistens (DCR): | 22 mOhm |
| Nuværende vurdering: | 5.4A |
| Nuværende - Mætning: | 6.2A |