Købe ST1-L2-DC12V-F med BYCHPS
Køb med garanti
| Tænd for spænding (maks.): | 9.6 VDC |
|---|---|
| Sluk spænding (Min): | - |
| Afslutningsstil: | PC Pin |
| Skiftespænding: | 380VAC, 250VDC - Max |
| Serie: | ST |
| Udgivelsestid: | 15ms |
| Relæ Type: | General Purpose |
| Emballage: | Tube |
| Andre navne: | 255-2939 ST1-L2-DC12V-F-ND ST1L2DC12VF |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 60°C |
| Brug tid: | 15ms |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 11 Weeks |
| Producentens varenummer: | ST1-L2-DC12V-F |
| Funktioner: | Sealed - Fully |
| Udvidet beskrivelse: | General Purpose Relay DPST-NO/NC (1 Form A and B) 12VDC Coil Through Hole |
| Beskrivelse: | RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V |
| Kontakt Rating (Aktuel): | 8A |
| Kontaktmateriale: | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Kontaktformular: | DPST-NO/NC (1 Form A and B) |
| Spole spænding: | 12VDC |
| Spole type: | Latching, Dual Coil |
| Coil Resistance: | 640 Ohms |
| Coil Power: | 240 mW |
| Coil Current: | 18.8mA |