Købe UC285TDKTTT-3 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 2.5V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 7.5V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | - |
| Leverandør Device Package: | DDPAK/TO-263-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Original-Reel® |
| Pakke / tilfælde: | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Andre navne: | 296-16017-6 UC285TDKTTT3 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 100°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 2 (1 Year) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | UC285TDKTTT-3 |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 5A DDPAK/TO-263-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 2.5V 5A DDPAK |
| Nuværende - Output: | 5A |
| Nuværende - Grænse (Min): | 5.1A |
| Email: | [email protected] |