Købe ZTX603STOB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 80V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 1mA, 1A |
| Transistor Type: | NPN - Darlington |
| Leverandør Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 1W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | E-Line-3, Formed Leads |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | ZTX603STOB |
| Frekvens - Overgang: | 150MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 80V 1A 150MHz 1W Through Hole E-Line (TO-92 compatible) |
| Beskrivelse: | TRANS NPN DARL 80V 1A E-LINE |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 2000 @ 1A, 5V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 10µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |