Købe ZTX953STOA med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 100V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 330mV @ 400mA, 4A |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 1.2W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | E-Line-3, Formed Leads |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | ZTX953STOA |
| Frekvens - Overgang: | 125MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 100V 3.5A 125MHz 1.2W Through Hole E-Line (TO-92 compatible) |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 100V 3.5A E-LINE |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 1A, 1V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 3.5A |
| Email: | [email protected] |