Købe ZXMN2F34MATA med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 1.5V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | 3-DFN (2x2) |
| Serie: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 60 mOhm @ 2.5A, 4.5V |
| Power Dissipation (Max): | 1.35W (Ta) |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 3-VDFN Exposed Pad |
| Andre navne: | ZXMN2F34MATR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | ZXMN2F34MATA |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 277pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 2.8nC @ 4.5V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 20V 4A (Ta) 1.35W (Ta) Surface Mount 3-DFN (2x2) |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 20V |
| Beskrivelse: | MOSFET N-CH 20V 4A DFN-2X2 |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 4A (Ta) |
| Email: | [email protected] |