Købe ZXT11N20DFTC med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 20V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 130mV @ 250mA, 2.5A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | SOT-23-3 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 625mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | ZXT11N20DFTC |
| Frekvens - Overgang: | 160MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 20V 2.5A 160MHz 625mW Surface Mount SOT-23-3 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 20V 2.5A SOT23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 100mA, 2V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 2.5A |