Købe ZXTN2005ZTA med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 25V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 200mV @ 150mA, 6.5A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | SOT-89-3 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 2.1W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-243AA |
| Andre navne: | ZXTN2005ZTR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | ZXTN2005ZTA |
| Frekvens - Overgang: | 150MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 25V 5.5A 150MHz 2.1W Surface Mount SOT-89-3 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 25V 5.5A SOT89 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 1A, 1V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 20nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 5.5A |
| Email: | [email protected] |