Købe ZXTP25020DGTA med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 20V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 355mV @ 600mA, 6A |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | SOT-223 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 3W |
| Emballage: | Original-Reel® |
| Pakke / tilfælde: | TO-261-4, TO-261AA |
| Andre navne: | ZXTP25020DGDKR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | ZXTP25020DGTA |
| Frekvens - Overgang: | 290MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 20V 6A 290MHz 3W Surface Mount SOT-223 |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 20V 6A SOT223 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 10mA, 2V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 6A |
| Email: | [email protected] |