Købe 2SA1488 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 80V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 200mA, 2A |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | TO-220F |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 25W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-3 Full Pack |
| Andre navne: | 2SA1488 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | 2SA1488 |
| Frekvens - Overgang: | 15MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 80V 4A 15MHz 25W Through Hole TO-220F |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 80V 4A TO220F |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 40 @ 1A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 4A |
| Email: | [email protected] |