Købe 2SA1494 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 200V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 2.5V @ 1A, 10A |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | MT-200 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 200W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | 3-ESIP |
| Andre navne: | 2SA1494 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | 2SA1494 |
| Frekvens - Overgang: | 20MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 200V 17A 20MHz 200W Through Hole MT-200 |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 200V 17A MT200 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 8A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 17A |
| Email: | [email protected] |