BFC236852222
Varenummer:
BFC236852222
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
12620 Pieces
Datablad:
BFC236852222.pdf
Introduktion
Købe BFC236852222 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsvurdering - DC:400V
Spændingsbedømmelse - AC:220V
Tolerance:±5%
Afslutning:PC Pins
Størrelse / Dimension:0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Serie:MKT368
Emballage:Bulk
Pakke / tilfælde:Radial
Andre navne:222236852222
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid:15 Weeks
Producentens varenummer:BFC236852222
Blyafstand:0.394" (10.00mm)
Højde - Siddende (Max):0.512" (13.00mm)
Funktioner:Long Life
Udvidet beskrivelse:2200pF ±5% Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Dielektrisk materiale:Polyester, Metallized
Beskrivelse:CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL
kapacitans:2200pF