Købe DMN2004VK-7 med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Leverandør Device Package: | SOT-563 |
| Serie: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 550 mOhm @ 540mA, 4.5V |
| Strøm - Max: | 250mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | SOT-563, SOT-666 |
| Andre navne: | DMN2004VK7 DMN2004VKDITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 8 Weeks |
| Producentens varenummer: | DMN2004VK-7 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 150pF @ 16V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | - |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET-funktion: | Logic Level Gate |
| Udvidet beskrivelse: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 20V 540mA 250mW Surface Mount SOT-563 |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 20V |
| Beskrivelse: | MOSFET 2N-CH 20V 0.54A SOT-563 |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 540mA |