Købe DMN2005UPS-13 med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 1.2V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±12V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | PowerDI5060-8 |
| Serie: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 4.6 mOhm @ 13.5A, 4.5V |
| Power Dissipation (Max): | 1.5W (Ta) |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 8-PowerTDFN |
| Andre navne: | DMN2005UPS-13DITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 16 Weeks |
| Producentens varenummer: | DMN2005UPS-13 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 5337pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 142nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 20V 20A (Ta), 100A (Tc) 1.5W (Ta) Surface Mount PowerDI5060-8 |
| Drevspænding (Maks. Rds On, Min Rds On): | 2.5V, 4.5V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 20V |
| Beskrivelse: | MOSFET N-CH 20V 20A POWERDI5060 |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 20A (Ta), 100A (Tc) |