Købe JANTX1N4963C med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Zener (Nom) (Vz): | 16V |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 1.5V @ 1A |
| Tolerance: | ±2% |
| Leverandør Device Package: | E, Axial |
| Serie: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Strøm - Max: | 5W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | E, Axial |
| Andre navne: | 1086-18526 1086-18526-MIL |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | JANTX1N4963C |
| Impedans (Max) (Zzt): | 3.5 Ohm |
| Udvidet beskrivelse: | Zener Diode 5W ±2% Through Hole E, Axial |
| Beskrivelse: | DIODE ZENER 16V 5W E AXIAL |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 5µA @ 12.2V |
| Email: | [email protected] |