MAL213828221E3
MAL213828221E3
Varenummer:
MAL213828221E3
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP ALUM 220UF 20% 63V AXIAL
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
16026 Pieces
Datablad:
MAL213828221E3.pdf
Introduktion
Købe MAL213828221E3 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsbedømmelse:63V
Tolerance:±20%
Overflade Mount Land Størrelse:-
Størrelse / Dimension:0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)
Serie:138 AML
Ripple Current:560mA @ 100Hz
Polarisering:Polar
Emballage:Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde:Axial, Can
Driftstemperatur:-40°C ~ 105°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid:10 Weeks
Producentens varenummer:MAL213828221E3
Levetid @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand:-
Impedans:290 mOhm
Højde - Siddende (Max):-
Udvidet beskrivelse:220µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 mOhm @ 100kHz 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhm @ 100kHz
Beskrivelse:CAP ALUM 220UF 20% 63V AXIAL
kapacitans:220µF