Købe TPS61029QDPNRQ1 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output (Min / Fast): | 1.8V |
|---|---|
| Spænding - Udgang (Max): | 5.5V |
| Spænding - Indgang (Min): | 0.9V |
| Spænding - Indgang (Max): | 5.5V |
| Topologi: | Boost |
| Synkron-ensretter: | Yes |
| Leverandør Device Package: | 10-VSON (3x3) |
| Serie: | Automotive, AEC-Q100 |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Positive |
| Andre navne: | 296-40817-2 TPS61029QDPNRQ1-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Antal udgange: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | TPS61029QDPNRQ1 |
| Fungere: | Step-Up |
| Frequency - Switching: | 600kHz |
| Udvidet beskrivelse: | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.8V 1 Output 1.8A (Switch) 10-VFDFN Exposed Pad |
| Beskrivelse: | IC REG BOOST ADJ 1.8A 10VSON |
| Nuværende - Output: | 1.8A (Switch) |
| Email: | [email protected] |