Købe LP3990MFX-2.5/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 2.5V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 6V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.12V @ 150mA |
| Leverandør Device Package: | SOT-23-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | SC-74A, SOT-753 |
| Andre navne: | LP3990MFX-2.5 LP3990MFX-2.5-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Producentens varenummer: | LP3990MFX-2.5/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 150mA SOT-23-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 |
| Nuværende - Output: | 150mA |