Købe LP3990QTLX-2.8Q1 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 2.8V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 6V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 0.12V @ 150mA |
| Leverandør Device Package: | 4-DSBGA |
| Serie: | Automotive, AEC-Q100 |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 4-WFBGA, DSBGA |
| Andre navne: | 296-40353-2 LP3990QTLX-2.8Q1-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | LP3990QTLX-2.8Q1 |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.8V 150mA 4-DSBGA |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 2.8V 0.15A 4DSBGA |
| Nuværende - Output: | 150mA |